05321110790
  bebeymtr
Para Birimi Seçimi
  Filtrele
Toplam 2 Ürün

Salıncak

Salıncak, park ve bahçelerde çocukların en sevdiği oyun alanlarından birini oluşturur. “Salıncak ne demek?” sorularına verilen yanıtlar ürünlerin işlevini öne çıkarır. İki ipe bağlanan, bir oturma bölümünden oluşan salıncak çeşitleri öne ve arkaya doğru sallanarak eğlenceli vakit geçirilmesini sağlar. Sadece eğlenceli vakit yaratmakla kalmaz zihinsel ve fiziksel gelişim üzerinde de birçok olumlu etki bırakır. Çocuklarının dış ortamların yanı sıra iç ortamlarda da bu özel oyuncaklardan faydalanmalarını isteyen ebeveynler ev içi salıncak çeşitlerine ilgi gösterir. Dünyanın lider oyuncak markaları tarafından tasarlanan salıncak modelleri hem iç hem de dış ortamlarda kullanılabilen özellikleri ile sizlere sunulur. 

Birbirinden Eğlenceli Salıncak Modelleri

Salıncaklar farklı kullanım alanlarına ve yaş gruplarına göre çeşitli tasarımlara ayrılır. En işlevsel ve kullanışlı salıncak modelleri ise şunlardır:

  • Hamak: Ağ ya da bezlerin yatak şeklinde iki direk arasına bağlandığı çeşitleri oluşturur. Dış ortamlarda kullanıldığında direklerin yerini ağaçlar alabilir.
  • Duyu Salıncağı: Dengede kalmayı öğretmek amacı ile kullanılan duyu bütünleme salıncağı esnek kumaş yapılarından üretilir.
  • Koltuk Salıncağı: Genellikle ev, balkon ya da teraslarda kullanılan koltuk salıncak modelleri makrome, bez ya da hasır benzeri materyallerden üretilir. Geniş ve rahat olması koltuk yerine kullanılmasına olanak verir.
  • Park Salıncağı: Bahçe ya da parklarda kullanılan park salıncak çeşitleri dış hava şartlarına karşı dayanıklı yüzeyler sunar.
  • Sepet Salıncak: En güvenli çocuk salıncak modelleri arasında yer alır. Bebek ya da çocukların etrafını sarar ve düşmelerine engel olur.
  • Yuvarlak Salıncak: Sadece çocuklar için değil evcil hayvanlar ve yetişkinler tarafından da kullanılabilir. Diğer salıncak çeşitlerine göre yere daha yakın bir şekilde asılır.

Salıncak modelleri ev, balkon, bahçe ya da parklarda kullanılabilir tasarımlarda üretilir. İç ortamlar için özel olarak üretilen salıncak çeşitleri tavandan asılabilir ya da yerden sabitlenebilir. Yerden sabitlenen tasarımlarda oturma bölümü direkler üzerine bağlanır. Tavandan asılanlar ise genellikle ip ya da halat ile sarkıtılarak yerleştirilir. Salıncak çeşitleri çeşitli yaş gruplarına özel olarak da tasarlanabilir. Bebekler ya da 3-6 yaş arasındaki çocuklar için küçük boyutlar ve güvenlik önlemlerinin baskın olduğu salıncak tasarımları sunulur. Daha yetişkin olan çocuklar ise büyük çocuk salıncağı ya da koltuk salıncağı tasarımlarına yönelebilir. Ahşap, metal, kumaş ya da plastik salıncak türleri arasından zevkinize ya da ortam dekorasyonunuza hitap edeni bulabilir, çocuklarınızın eğlenceli vakitler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Çok Yönlü Salıncak Çeşitleri

Salıncak çeşitleri farklı ortamlara uyum sağlaması için birbirinden zengin tasarım detayları ile donatılır. Her tasarımda bulunan ergonomik ve konfor özellikleri öne çıkarak eğlenceli vakit geçirmenize olanak tanır. Çocuklar için salıncak kullanımı aynı zamanda beraberinde birçok fayda sağlar. En eğlenceli aktivitelerden birini oluşturan çocuk salıncakları çeşitlerinin hem zihinsel hem de fiziksel birçok faydası bulunur. “Salıncak ne işe yarar?” sorusunun cevabı sadece oyun alanı oluşturmak değil beden farkındalığı dahil birçok fayda olur. Sallanmanın faydaları arasında beden farkındalığının kazanımı, çocukların koordinasyon gelişimleri, hiper ya da endişeli çocukların sakinleşmesine yardımcı olmak yer alır. Hem faydaları hem de çocukların eğlenceli vakitler geçirmesine olanak veren alanlar yaratan salıncak çeşitleri iç ortamlarda küçük boyutlarda tasarlanır. Büyük boyutlarının da olduğu tasarımlar genel olarak yaşama alanlarına rahat bir şekilde sığabileceği ölçülerdedir.

Tavandan ya da bir direk yardımı ile asılan salıncak çeşitleri çocukların kullanımına sunulur. Yetişkinler için tasarlanan sepet tarzı salıncak çeşitleri ise özellikle dekoratif anlamda şık bir görünüm sunar. Dinlenme alanı olarak belirlenebilen bu tür ev içi salıncaklar aynı zamanda kitap okuma alanı gibi farklı tarzlarda dekore edilebilir. Dış ortamlar için tasarlanan salıncak çeşitleri ise park ve bahçeler için iki ya da üç kişilik tasarımlarda bulunabilir. Evinizin balkon ya da terasında da yer verebileceğiniz dış ortam salıncakları hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Yağmur, kar, dolu, rüzgar gibi olumsuz şartlardan etkilenmezler. Güneşli havalarda ise üstlerinde tente bulunan salıncak tasarımları ilginizi çekebilir. Böylece çocuklar güneşin zararlı ışınlarından korunmaya devam ederken keyifli vakitler de geçirebilirler.

Salıncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salıncak çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var olabilir. Sizlere belirtilen etkenleri göz önünde bulundurduğunuzda performansı yüksek oyuncak salıncak tasarıma rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Öncelikli olarak çocuk salıncak çeşitlerinin güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurmak sizlere fayda sağlar. Özellikle yaşı küçük çocuklarda emniyet kemeri ya da koruma paneli özelliğinin bulunmasına özen gösterilmelidir. Küçük çocuklar ani hareketler yapmaya meyilli oldukları için salıncaktan düşerek istenmeyen kazalara sebep olabilirler. Salıncak seçiminde bir diğer etken ise taşıma kapasitedir. Ürünün ne kadar taşıma kapasitesi olduğu hakkında bilgi sahibi olarak alışverişinizde akıllı tercihler yapabilirsiniz. Salıncak çeşitleri taşıma kapasitesi olarak 20 ile 150 kg arasında değişiklik gösterir. Askı uzunlukları ise 1 ile 5 metre arasındadır. Kapasite değerlerinde çocukların yaşına göre karar verebilirsiniz. 3, 10 yaş salıncak modelleri ile çocuğunuz için en doğru seçimi yapmak oldukça kolaydır.

Salıncak seçiminde dikkat edilmesi gereken etkenler arasında kurulacağı yer alır. Ev içi kurulumlarda özellikle salıncak ölçüleri ve tasarımlarının göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. Dar alanlarda büyük salıncak tasarımlarını değil küçük boyutları seçmeniz faydalı olabilir. Böylece çocuğunuz sallanırken etrafa çarpma riskini de ortadan kaldırabilirsiniz. Dış ortamlar için seçim yaparken salıncağın su geçirmez yüzeye sahip olması gerekir. Açık havada yapılan salıncak kurulumu hem güneş hem de yağmur açısından ek özelliklere sahip olmalıdır. Örneğin tenteli salıncak çeşitleri dış ortamlarda kullanılan en işlevsel tasarımları oluşturmayı başarır. Çocuk kapı salıncağı modellerinde son olarak konfor kriterlerine dikkat edilmelidir. Uzun süre sallanmayı seven çocuklar sert zeminlerde eklem sağlıklılarında olumsuz etkiler hissedebilirler. Dolayısıyla oturma yerlerinin yumuşak ve kaymayan yüzeylere sahip olduğundan emin olabilirsiniz. İp ya da halatların ise cildi tahriş etmeyen yapıda olmaları gerekebilir. Salıncak boyutları, çeşitleri ve özelliklerini göz önünde bulundurarak size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Uygun Salıncak Fiyat Seçenekleri

Salıncak fiyatları ürünlerin boyutuna, ek özelliklerine ve tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Oyuncak markaları yüksek kaliteye sahip tasarımları en uygun fiyatlar ile kullanıcıya sunar. Dış ortamda kullanılan tasarımlar akülü araba fiyatları ile benzer olarak avantaj sağlamanıza olanak tanır. İç ortamda kullanılan en ucuz salıncak modelleri ise çocuğunuzun istediği zaman sallanmasını mümkün hale getirir. Çocuk salıncak fiyatları beraberinde getirdikleri avantajlar ile ekstra kazançlı bir oyuncak alışverişi sunar. Uygun fiyatlarına ters oranlar yüksek performans sunmaları onları en popüler oyuncaklardan biri yapar. Frizbi ya da su tabancası fiyatları ile karşılaştırıldığında cazip seçenekler yaratarak popülerliğini korumaya devam eder. Çocuğunun eğlenirken egzersiz yapmasını isteyen ebeveynlere salıncak satın al tavsiyesi verilir. Dünyanın en yaygın ve uygun fiyatlı oyuncaklarından biri olan salıncaklar ile çocuğunuz keyifli vakitler geçirebilir. www.bebeym.com

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.