05321110790
  bebeymtr
Para Birimi Seçimi
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
Tüm Filtreleri Temizle
  Filtrele
Toplam 15 Ürün

Diş Kaşıyıcı, Dişlik

Diş kaşıyıcı bebeklerin diş çıkarma süreçlerini daha rahat geçirmeleri için özel olarak tasarlanmıştır. Diş çıkarma döneminde damak ve diş etlerinde meydana gelen kaşıntı ve sancı bebekleri rahatsız eder. Bebekler bu rahatsızlığı gidermek için ellerini ve buldukları her şeyi ağızlarına sokma ihtiyacı hisseder. İstemsizce gerçekleşen bu durum bebeklerin damağının tahriş olmasına ve rahatlama yerine daha fazla huysuzlanmalarına sebep olabilir. Dişlikler bebeklerin diş çıkarma sürecinde damak ve diş etlerine zarar vermeden rahatsızlıklarını gidermeye yardımcı olur. Bebekler için dişlik ürünleri özel dokularıyla bebeğinizin damağını zedelemeden masaj yaparak kaşıntıyı ve sancıyı azaltmaya yardımcı olur. Diş kaşıyıcılar farklı boyut, materyal ve fonksiyonel özelliklere sahip geniş bir ürün yelpazesinden oluşur. Bebeğinizin bu zor döneminde yardımcı olması için satın alabileceğiniz uygun fiyatlı diş kaşıyıcı çeşitlerini Bebeym’de bulabilirsiniz.

Diş Kaşıyıcı Modelleri

Bebek ve çocukları oyalamanın, keyifli vakit geçirmelerini sağlamanın yollarından biri de oyuncaklardır. Diş çıkarma dönemindeki bebekler oyuncaklarını da ağızlarına götürme eyleminde bulunur. Ancak her oyuncak çeşidi bebeklerin ağzına götürmesi için uygun değildir. Örneğin peluş oyuncak iyi bir arkadaş olsa da diş kaşıma için elverişli değildir. Bu duruma müdahale etmeniz halinde ise bebeğiniz huysuzlanabilir. Diş kaşıyıcı zengin alternatifleri arasında bebeklerin ilgisini çekmek için üretilen oyuncak modelleri vardır. Kendilerini rahatsız hissettikleri diş çıkarma sürecinde sesli, müzikli, renkli ve farklı figürlerden oluşan diş kaşıyıcı oyuncak ürünleri, bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olur. Bebeklerin görsel ve işitsel algılarını harekete geçiren bu ürünler, kolay kavranabilir tasarımlarıyla her ihtiyaç duyduklarında damaklarını kolayca kaşıyabilmelerine yardımcı olur.

Sevimli hayvan figürleri, meyve figürleri, müzikli, titreşimli ve çıngıraklı diş kaşıyıcı çeşitleri bebeğinizin bu süreçte en iyi oyun arkadaşı olmaya adaydır. Bu ürünler bebeğiniz sağlığına zarar vermeyen malzemelerden üretilir. Bebek çıngırak dişlik çıkardığı ses sayesinde bebeğinizin dikkatini çekerek oyalanmasını sağlar. Diş kaşıma için özel geliştirilen oyuncaklarda bebeğinizin damağına zarar verebilecek sivri kenarlar ve yutma riski yaratabilecek ufak parçalar bulunmaz. Diş çıkarmanın zorlayıcı etkilerini azaltan aynı zamanda bir oyun arkadaşı olan bebek dişlik oyuncak fiyatları fonksiyonel özelliklerine, malzemesine ve markasına göre değişen geniş bir yelpazeden oluşur. Siz de en güzel bebek oyuncakları içerisinden diş çıkarma dönemi için bebeğinize ve bütçenize uygun olanları seçebilir, bebeğinizi mutlu edebilirsiniz.

Farklı Büyüklüklerde Diş Kaşıyıcı Çeşitleri

Bebeğiniz için diş kaşıyıcı seçerken ağız yapısına uygun büyüklükte bir ürün seçmeniz önemlidir. Bebekler büyüme sürecinde hızlı bir gelişim gösterir. Fazla büyük ya da küçük modeller bebeğinizin ağız yapısına uygun olmayacağı için etkili bir sonuç almanızın önüne geçer. Bu sebeple bebeğiniz için en iyi dişlik ağız yapısına en uygun olandır. Seçim yaparken ürün detaylarını ve bebekler için diş kaşıyıcı öneri bölümlerini inceleyebilirsiniz. Böylece kullanacağınız ürün bebeğinizin damağını tam olarak kavrar ve doğru bir fayda görmesini sağlarsınız. Bebeğiniz üçüncü ayında ise 3 aylık bebek diş kaşıyıcı seçmelisiniz. Aynı şekilde dördüncü aya gelen bebekler için 4 aylık diş kaşıyıcı ürünlerden dilediğiniz özelliklere sahip modeli tercih edebilirsiniz.

Dişlik boyutunun bebeğinizin kavrayabileceği büyüklükte olması da dikkat etmeniz gereken bir diğer detaydır. Yaş grubuna uygun olmayan bir modeli rahatça elinde tutamaz ve sürekli düşürebilir. Bebeğiniz büyüdükçe ona uygun diş kaşıyıcı seçmeniz önemlidir. Bebeklerin diş çıkarma dönemi uzun bir süreçtir. Dünyaya geldiği ilk aylardan itibaren başlar ve ortalama 30 - 36 aylık olana kadar devam eder. Yaş gruplarına, gelişim ve ilgi alanlarına göre geliştirilen ürünler arasında çocuk dişlik modelleri de bulunur. Siz de bebeğinizin gelişim sürecine göre farklı modeller ile yenileme yapabilir bebeğinizin tüm diş çıkarma dönemini rahat atlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Süt dişleri tamamlanana kadar kullanabileceğiniz diş kaşıyıcı çeşitleri, bebek ve çocukların ağız gelişimine katkıda bulunur. Bebekler için en iyi diş kaşıyıcı ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Rahatlatıcı Etki Yaratan Sulu ve Jel Yapılı Dişlik

Diş çıkarma sırasında diş etleri ve damakta her bebeğe göre değişen hassasiyet, kızarıklık ve şişlikler oluşabilir. Buzlu diş kaşıyıcı diş etlerine soğuk uygulamayı kolaylaştırır ve hassasiyetin azaltılmasına yardımcı olur. Bu tip bebek diş kaşıyıcı çeşitleri içerisine saf su konulan bir hazne ya da bebek sağlığına zarar vermeyen jel ile desteklenir. Sulu ve jel yapılı dişlikler buzdolabında veya buzlukta bekletilerek, hassasiyetin arttığı dönemlerde diş etlerini soğuk kompres ile rahatlatma görevi görür. Su hazneli modeller içerisinde meyve suyu koyabileceğiniz alternatifleri de tercih edebilirsiniz. Böylece bebeğinizin bir yandan meyve suyunu da rahatça içmesini sağlayabilirsiniz. Bebek diş kaşıyıcı fiyatları her bütçeye uygun sayısız alternatiften oluşur. Siz de bebek diş kaşıyıcı öneri ve fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz diş kaşıyıcı için seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı Malzemelerden Üretilen Diş Kaşıyıcı Modelleri

Diş kaşıyıcı ürünler bebeklerin sağlığını destekleyici malzemelerden üretilir. Silikon diş kaşıyıcı ürünler yumuşak, kopmaya dayanıklı, esnek ve hafif bir materyale sahiptir. Silikon bazlı diş kaşıyıcılar diş çıkarma döneminde bebeklerin uzun süre ağızlarında çekiştirme ihtiyacını yumuşak yapılarıyla diş etlerini tahriş etmeden gidermeye yardımcı olur. Bebek dişlik çeşitleri içerisinde kullanılan bir diğer malzeme bambudur. Bambu dişlik bebek için hafifliği ile öne çıkar. En sağlıklı diş kaşıyıcı bebek sağlığına zarar vermeye materyallerden üretilmiş, onaylı ürünlerdir. Diş kaşıyıcı modelleri tasarlanırken bebeklerin davranış ve alışkanlıklarına göre üretilen alternatifler de bulunur. Bebekler zaman zaman ellerini ağızlarına götürme, dişlerini kaşımak için parmaklarını ağızlarına sokma gibi davranışlar sergiler.

Ayrıca ellerinde olan oyuncak, emzik ya da biberon gibi eşyaları yere atma eğilimine de sahiplerdir. Bu tip durumlar için geliştirilmiş parmağa takılan diş kaşıyıcı ve ele takılan dişlik modelleri de bulunur. Ele takılan diş kaşıyıcı hafif ve esnek malzemelerden üretilir ve bir eldiven gibi bebeğinizin elini sıkmadan kavrar. Diş kaşıyıcı ürünler arasında yuvarlak ve çubuk diş kaşıyıcı gibi farklı formlar da seçenekler de vardır. Kaşık şeklinde olan modeller bebeğinizin aynı zamanda yemek yemesini de destekler. Dişlik fiyatları kullanılan materyal ve fonksiyonel özelliklerine göre değişir. Bebeğiniz için ürün seçerken diş kaşıyıcı kullananlar tarafından yapılan bebek diş kaşıyıcı tavsiye alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

Bebeğiniz için Diş Kaşıyıcı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Diş çıkarma bebekler için olağan bir süreçtir. Bu süreçte diş etlerinde ve damakta meydana gelen hassasiyetler de normaldir. Doğru bir diş kaşıyıcı kullanmak hem bebekler hem ebeveynler açısından rahatlığın yanı sıra birçok fayda sağlar:

  • Diş kaşıyıcı bebeklerin bu dönemde her buldukları materyali ağızlarına sokma eğiliminin önüne geçmeye yardımcı olur.
  • Damak ve diş etlerinin tahriş olmadan rahatlamasını sağlar.
  • Bebeklerin dişleri çıkarken yaşadıkları psikolojik gerginliğin azalmasına destek olur.
  • Sesli, şekilli ve renkli ürünler bebeklerin motor becerilerinin gelişmesinde katkı sağlar.
  • Bebeklerin diş eti rahatsızlıkları sebebiyle uykusuzluk, yemek yememe gibi sorunların azalmasına yardımcı olur. Bu durum bebekler için olduğu kadar aileler açısından da rahatlatıcı etki yaratır.
  • Kullanım talimatına göre düzenli olarak sterilize edilebilen ürünler bebekleriniz için hijyen açısından da avantajlıdır.

Bebekler için En İyi Diş Kaşıyıcı, Dişlik Hangisi?

Diş kaşıyıcı seçiminde karar vermekte zorlanabilirsiniz. Her ürünün farklı fonksiyonel özellikleri bulunur. Bebeğinizin kaç aylık olduğu ve yaşına göre gösterdiği davranış alışkanlıkları seçiminizde önemlidir. Örneğin, henüz elleriyle kavrama becerileri çok iyi olmayan küçük bebekler için ele giyilen modelleri değerlendirebilirsiniz. Bebeklerin ilgi duyabilecekleri bir ürün seçmeniz, siz işlerinizle ilgilenirken sıkılmadan uzun süre oyalanmalarına yardımcı olur. Örneğin ilgi duyduğu oyuncakları gözlemleyerek dişlikler arasından sevebileceği modelleri bularak minik bebeğinizi sevindirebilirsiniz. Malzeme ya da kullanım olarak hangisinin bebeğiniz için en iyi olabileceğine bebek dişlik tavsiye yorumlarını değerlendirerek seçim yapabilirsiniz. Model ve bebek dişlikleri fiyatları arasında size en uygun olanı Bebeym’de inceleyebilir, ihtiyacınız olan ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.